Працюємо за Програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років "Дитина"

Основні вимоги програми "Дитина" реалізовуються під час усіх режимних моментів: як на занятті, так і в позаурочний час.

Заняття часто носять інтегрований характер:

Інтегроване заняття в старшій групі ДНЗ 240 м Харкова

Процес оновлення та гуманізації дошкільної освіти, здійснюється за допомогою використання Програми "Дитина".
Педагогічні працівники ДНЗ продовжуютьвивчати рекомендації вітчизняних науковців у сфері дошкільної освіти, інструктивно-методичні документи.
/Files/images/meditsinv/img_3026.jpg Використовуючи методичний банк даних створюються моделі розвивального предметно-ігрового, природного, соціального середовища для дітей. Для забезпечення потреби дітей гнучко, варіативно використовувати простір, почуватися володарями ігор та іграшок, виявляти свої інтереси, займатися улюбленими справами, вихователі постійно трансформують оснащення осередків розвитку: ігрові, куточки самостійної художньої діяльності, книги, природи, розвиваючих ігор, мовно-театральні, національні, чергових, тощо.
/Files/images/meditsinv/img_2995.jpg Тематичні куточки оформлено й наповнено матеріалами, посібниками та іграшками так, щоб підказати дітям вид діяльності та способи дій, а у відповідних ігрових зонах – сюжет гри та способів його реалізації. При цьому враховано вимоги відповідності предметного середовища віковим особливостям вихованців, що дозволяє задовольнити індивідуальні інтереси дітей, зробити навчально-виховний процес диференційованим. Облаштування простору кожної групової кімнати дає можливість вихованцям діяти як невеличкими підгрупами, так й індивідуально. Підбирався матеріал з художньої літератури, музичного та образотворчого мистецтва, ігрової діяльності тощо.
/Files/images/meditsinv/p3131140.jpg Розроблено розклад занять на тиждень. У першій половині для рівномірно розподіляються види активності за основними лініями розвитку залежно від бажання та інтересу дітей.Реалізація завдань освітніх ліній відбувається за режимними моментами на основі блочно-тематичного принципу, схваленого на педраді .
У навчально-виховному процесі педагогами використовуються як спеціально організована навчальна діяльність (заняття), так і самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова). В залежності від віку дітей, педагогічної мети заняття проводяться фронтально, підгрупами чи індивідуально. Впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми педагоги проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно-динамічні заняття в залежності від розділу програми, обраного напрямку, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей. У другій половині дня домінує розвивально-виховна зайнятість із фізичної культури, образотворчої , трудової, театральної діяльності.